Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další zakázkové Ferrari na obzoru!

Holandsko je země bicyklů a sýrů, ale také nedávno vzniklé firmičky Vandenbrink Design.

Letos v létě jí založil talentovaný průmyslový designer Michiel van den Brink (28) společně s průmyslovým magnátem Robertem Koumansem (44), který působí v oblastech motoristického a leteckého průmyslu, marketingu a nových médií. Mladý designér se specializuje na design automobilů a jeho vášní je moderní interpretace DNA automobilových ikon.

Nejinak je tomu i v případě prvního připravovaného vozu Vandenbrink GTO. V počátečních fázích konceptu mu říkali Ferrari 599 GTO Mugello, což napovídá mnohé. Za základ poslouží nejnovější model italského výrobce, Ferrari 599GTB Fiorano s dvanáctiválcovým motorem uloženým za přední nápravou.

Na práci při stavbě unikátního exempláře bude významnou měrou spolupracovat známý specialista na Ferrari a výrobce zakázkových vozů, holandská firma Hietbrink.

Společnost Vandenbrink Design vkročila do divokých vod zakázkových supersportů velmi odvážně, ale vypadá to, že nikoli bez rozmyslu. Pouhá kresba jejich nového vozu, zjevně inspirovaného ikonickým Ferrari 250 GTO z let 1962-63, vzbudila mezi potenciálními zákazníky nečekanou vlnu zájmu.

Skoro by se zdálo, že současná produkce italského výrobce nedokáže uspokojit ty největší fajnšmekry z řad sběratelů a nadšenců pro vzácné supersporty, zejména při současné retrovlně. Uvidíme, jestli se Vandenbrink GTO nakonec skutečně podaří postavit, ale právě ona pozitivní reakce k tomu poskytuje veškeré předpoklady.

Další zakázkové Ferrari na obzoru

 

Náhledy fotografií ze složky Další zakázkové Ferrari na obzoru

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář